DreamSpark (dawne MSDN Academic Alliance)

Wydział Matematyki Stosowanej, uczestnicząc w programie MSDN AA (ang. Microsoft Developer Network Academic Alliance) firmy Microsoft, ma możliwość instalowania oprogramowania na komputerach będących na wyposażeniu Wydziału. Istnieje również możliwość udostępniania oprogramowania studentom i pracownikom Wydziału do zainstalowania na ich komputerach osobistych poza Uczelnią.
Oprogramowanie można używać do celów niekomercyjnych, wyłącznie w celach edukacyjnych.

Program zmienił nazwę na Microsoft DreamSpark.

Oprogramowanie zawarte w licencji:
  • systemy operacyjne (m. in. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8),
  • serwery (m. in. SQL Server, Windows Server, BizTalk Server),
  • narzędzia do tworzenia oprogramowania (m. in. Visual Studio, Microsoft Expression),
  • aplikacje (m. in. Access, Project, Visio),
  • wersje testowe produktów (m. in. Windows 8).

UWAGA! Przed zamówieniem oprogramowania proszę sprawdzić w jego opisie czy w polu "Delivery Type" piszę "Download". Jeśli piszę "Media Pickup" to proszę wybrać inną wersję programu. Przy "Media Pickup" dostaję się tylko klucz ale nie można pobrać samego programu.

Co trzeba zrobić, żeby mieć dostęp do MSDN AA:

• GRUPY, które chcą uzyskać dostęp do programu MSDN AA proszone są o zebranie listy emaili studentów w domenie "student.polsl.pl". Plik w formacie .txt (w którym adresy email umieszczone są w osobnych wierszach) należy wysłać na adres: Ewelina.Domalik@polsl.pl wraz z informacją o kierunku, stopniu (I lub II) oraz rokiem rozpoczęcia studiów. W temacie wiadomości proszę napisać "MSDN lista studentow".

Wzór pliku .txt z listą emaili:
           nazwauzytkownika@student.polsl.pl

Po kilku dniach każdy student dostanie wiadomość email z instrukcją dalszego postępowania. Przy rejestracji należy podać swoje dane (imię i nazwisko).

• OSOBA, która chce uzyskać dostęp do programu MSDN AA lub zostać ponownie aktywowana po wygaśnięciu konta musi napisać email na adres: Ewelina.Domalik@polsl.pl Proszę w wiadomości napisać login swojego konta email w domenie student.polsl.pl, imię i nazwisko, kierunek studiów, stopień (I lub II) oraz rok rozpoczęcia studiów. W temacie proszę napisać odpowiednio „MSDN nowe konto” lub „MSDN aktywowanie konta”.

W przypadku pytań lub problemów z MSDN proszę kontaktować się przez email Ewelina.Domalik@polsl.pl lub osobiście w pokoju RMS 307.