Praca dyplomowa

Informacje o zasadach dyplomowania, egzaminie dyplomowym oraz materiały do pisania pracy dyplomowej

Wykaz dokumentów, które należy złożyć w Dziekanacie wraz z projektem inżynierskim, pracą licencjacką lub magisterską:

1. Karta obiegowa odejścia studenta + deklaracja udziału w badaniu losów absolwentów Politechniki Śląskiej dostępne w systemie SOTS do wydrukowania po egzaminie i oddanie najpóźniej w dniu odbioru dyplomu ukończenia studiów.
  2. Zdjęcia o wymiarach 4,5 cm x 6,5 cm (4 szt.) w stroju wizytowym, bez białej ramki, podpisane imieniem i nazwiskiem.
  3. Indeks z wypełnioną stroną nr 90: „ocena pracy licencjackiej/projektu inżynierskiego/pracy magisterskiej”.
  4. n+1 egzemplarzy pracy licencjackiej/projektu inżynierskiego/pracy magisterskiej, gdzie (n) jest liczbą autorów (wydruk dwustronny, miękka oprawa: okładka przezroczysta, zszyta, klejona, lub zgrzana – nie może być zbindowana lub wsunięta w plastikową listwę), do każdej pracy dołączona płytka CD. Płytka powinna zawierać treść pracy w .pdf, .tex i .txt (dokument bez komend TeXa), opisana tak samo jak strona tytułowa pracy, w kopercie przezroczystej. Koperta z płytą ma być przyklejona na końcu każdego egzemplarza pracy licencjackiej/projektu inżynierskiego/pracy magisterskiej.
  5. Ocena pracy licencjackiej/projektu inżynierskiego/pracy magisterskiej (odbiór w Dziekanacie)
  6. Oświadczenie [ pobierz w .doc ]
  7. Opłatę za dyplom ukończenia studiów należy wpłacić na indywidualny numer konta studenta, który należy wygenerować w SYSTEMIE OBSŁUGI TOKU STUDIÓW znajdujący się na stronie www.polsl.pl (opłata wynosi 60 zł). Dowód wpłaty należy złożyć w dniu oddania pracy licencjackiej/projektu inżynierskiego/pracy magisterskiej.

Odpis dyplomu w języku obcym jest wydawany na pisemny wniosek studenta (absolwenta) złożony do 30 dni po obronie !!!
Opłata za odpis dyplom w języku obcym 40 zł + 1 zdjęcie /4,5 x 6,5/ w stroju wizytowym (podpisane imieniem i nazwiskiem).

Studia I stopnia

Kierunek Informatyka - projekt inżynierski

„Projekt inżynierski” jest jednym z przedmiotów ujętych w planie studiów z określonym wymiarem godzin i punktów ECTS w sem.VII, zatem jego zaliczenie podlega takim samym zasadom, jak każdego innego przedmiotu ujętego w planie studiów. Ostateczny termin zaliczenia semestru zimowego upływa 8 stycznia 2017 r.

Złożenie projektu inżynierskiego na studiach I stopnia jest warunkiem koniecznym do wystawienia oceny z egzaminu dyplomowego. Niezłożenie projektu inżynierskiego w regulaminowym terminie skutkować będzie skreśleniem z listy studentów.

Zasady dyplomowania na studiach I stopnia (uchwalone przez Radę Wydziału Matematyki Stosowanej w dniu 21 IX 2016r)

Zakres materiału na egzamin dyplomowy:
  • Informatyka, studia I stopnia (inżynierskie) (2016/17)

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Pol. Śl. nr 36/13/14 z dnia 10 marca 2014 absolwenci otrzymują dyplom wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu podczas uroczystości wręczania dyplomów zorganizowanych przez Wydział w terminie od 1 do 30 września każdego roku dla absolwentów studiów inżynierskich I stopnia.
    Na pisemny wniosek absolwenta Politechnika Śląska wydaje dyplom ukończenia studiów, w terminie 30 dni od zakończenia studiów.

Kierunek Matematyka

„Praca licencjacka” jest jednym z przedmiotów ujętych w planie studiów z określonym wymiarem godzin i punktów ECTS w sem.VI, zatem jej zaliczenie podlega takim samym zasadom, jak każdego innego przedmiotu ujętego w planie studiów, z tą tylko różnicą, że wykonana praca licencjacka musi być złożona nie później niż 14 dni przed końcem ostatecznego terminu zaliczenia ostatniego semestru studiów, aby mogła być poddana recenzji. Ostateczny termin zaliczenia semestru letniego upływa 30 września.

Złożenie pracy licencjackiej na studiach I stopnia jest warunkiem koniecznym do wystawienia oceny z egzaminu dyplomowego. Niezłożenie „pracy licencjackiej” w regulaminowym terminie skutkować będzie skreśleniem z listy studentów.

Studenci, którym zależy na wcześniejszym ukończeniu studiów muszą zadbać o to, aby ocena z pracy była wystawiona odpowiednio wcześniej.

Pytania na egzamin dyplomowy:
  • Matematyka, studia I stopnia (licencjackie) (2016/17) NOWE

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Pol. Śl. nr 36/13/14 z dnia 10 marca 2014 absolwenci otrzymują dyplom wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu podczas uroczystości wręczania dyplomów zorganizowanych przez Wydział w terminie od 1 do 15 grudnia każdego roku dla absolwentów studiów I stopnia.

Studia II stopnia

Kierunek Matematyka

Zasady dyplomowania na studiach II stopnia (Regulamin Studiów)

Pytania na egzamin dyplomowy:
  • Matematyka, studia II stopnia (magisterskie) (2016/17)

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Pol. Śl. nr 36/13/14 z dnia 10 marca 2014 absolwenci otrzymują dyplom wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu podczas uroczystości wręczania dyplomów zorganizowanych przez Wydział w terminie od 1 do 15 grudnia każdego roku dla absolwentów studiów II stopnia.

Poniżej znajdują się aktualne (na 2017 rok) klasy LaTeX'a do pisania prac dyplomowych. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na zmiany dla studiów magisterskich (największe poprawki).