Centrum Informatyczne

Centrum Informatyczne mieści się przy ul. Łużyckiej 5 w Gliwicach (zobacz stronę internetową). Pomoc techniczna jest również dostępna całodobowo od poniedziałku do niedzieli pod numerem telefonu: 32 237-20-32.

Konto na serwerze może posiadać każdy student (konto w domenie student.polsl.pl) Politechniki Śląskiej. Konta studenckie zakładane są automatycznie podczas rejestracji w Module Studenta Systemu Obsługi Toku Studiów SOTS.

Konto przysługuje tak długo, jak długo jest się studentem lub pracownikiem Politechniki Śląskiej. Konto zostaje odebrane, jeżeli jest wykorzystywane do celów komercyjnych. Po podbiciu karty obiegowej konto zostaje skasowane.

Posiadanie konta studenckiego umożliwia dostęp do:

Dla poprawnego działania powyższych usług mogą być potrzebne Certyfikaty Centrum Certyfikacji.

Poniżej znajdują się linki do ważnych instrukcji opisanych na stronie Centrum Informatycznego Politechniki Śląskiej.