Wydział Matematyki Stosowanej
Politechnika Śląska Wydział Matematyki Stosowanej Poczta polsl.pl English version
Gliwickie Koło PTM Baza "DOROBEK" Plan zajęć
O Katedrze

Z życia Katedry

Kierownik

Sekretariat

Pracownicy

Zespoły dydaktyczne

Seminaria

Biblioteka

Czasopisma

Monografie

Konferencja "Groups and Their Actions"

Konferencja ZaMa

Konferencja OKNMUT

Formularze i druki

System SOD

Dział IT


Dział IT

Poniżej znajdują się poradniki, w których opisane są różne problemy i zagadnienia związane z infrastrukturą techniczno-informatyczną Wydziału Matematyki Stosowanej.

Wydział i Katedra

System SOD

System SOD (IntraDOK) został zaprojektowany w celu optymalizacji procesów obiegu dokumentów i przepływu spraw pomiędzy poszczególnymi pracownikami oraz komórkami organizacyjnymi. Interakcja Użytkownika z systemem następuje za pomocą przeglądarki internetowej.

Link do systemu SOD: sod.polsl.pl

Instrukcja obsługi systemu SOD dla pracowników Katedry

Problemy techniczne

W sprawie problemów z komputerami, serwerami lub innym sprzętem należy kontaktować się z Karolem Profusem (pokój 502, telefon: 32 237 28 37)

Aktualizacja stron internetowych

W sprawie aktualizacji internetowych stron wydziałowych lub instytutu należy kontaktować się z Eweliną Domalik (pokój 502, telefon: 32 237 28 37)

Darmowe oprogramowanie firmy Microsoft: Azure Dev Tools for Teaching (dawne MSDN, DreamSpark)

Serwis z którego można pobierać programy: Azure Dev Tools for Teaching
Rejestracja i późniejsze logowanie do platformy odbywa się za pomocą konta email @polsl.pl lub @student.polsl.pl.

Serwery wydziałowe

Pracownik posiada dwa miejsca na serwerze w których może umieszczać swoje dane. Pierwszy to katalog www (połączenie przez ftp), a drugi to katalog sieciowy.

  • Jak połączyć się do swojego konta na serwerze wydziałowym FTP i WWW - każdy pracownik Instytutu Matematyki posiada przydzielone miejsce na swoją stronę internetową, którą można zobaczyć pod adresem mobius.ms.polsl.pl/imie.nazwisko/. Poradnik pokazuję w jaki sposób można umieścić swoją witrynę na serwerze.

    Centrum Informatyczne (wcześniej Centrum Komputerowe)

    Zgodnie z zarządzeniem nr 18/15/16 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 10 grudnia 2015 roku, obsługą podstawowych usług informatycznych Politechniki Śląskiej od 1 stycznia 2016r. zajmuje się Centrum Informatyczne, a nie jak do tej pory Centrum Komputerowe.

    W związku z powyższym prosimy o komunikowanie się z ww. jednostką telefonicznie pod numerem 32 237 20 32 lub osobiście w budynku CI przy ul. Łużyckiej 5 w Gliwicach.

  • © 2006 Instytut Matematyki - Politechnika Śląska